Nova številka Mojega spletnega priročnika
Izšla je nova številka Mojega spletnega priročnika, v katerem lahko izveste...
KONJENIŠTVO IN KOLESARSTVO – SKUPNA ČEZMEJNA PRILOŽNOST
Sodelovanje partnerjev na projektu RIDE&BIKE v prejšnji finančni perspektivi (OP SI HR 2007-2013), je partnersko mrežo spodbudilo k razmišljanju o nadaljnjem razvoju čezmejne destinacije, ki bi svojo konkurenčno prednost gradila na konjeniškem in kolesarskem turizmu. Projekt Interpretacija naravne in kulturne dediščine za aktiven oddih z akronimom RIDE&BIKE II, ki ga bodo partnerji v 30 mesecih izvajali v programu sodelovanja Interreg V-A Slovenija-Hrvaška, v aktivnosti bolj aktivno vključuje naravno in kulturno dediščino, posebej razpršene elemente dediščine (npr. ruševine dvorcev, izven ustaljenih turističnih poti), ki so zanimivi za spoznavanje, posebej za aktivne obiskovalce in turiste (kolesarje in konjenike).
Projekt povezuje naravno in kulturno dediščino z aktivnim turizmom ter ostalo ponudbo s ponudbo dediščine. Zato je glavni cilj projekta RIDE BIKE II, razvoj specializiranih turističnih proizvodov, ki temeljijo na interpretaciji naravne in kulturne dediščine ter vzpostavitev celovitega upravljanja in razvoja trajnostnega aktivnega turizma.
Ključni rezultat projekta predstavlja prispevek k povečanju števila obiskovalcev na čezmejni destinaciji (za 3600 obiskovalcev), neposredni učinki projekta pa so:
1.) organizirana čezmejna ponudba z 2 čezmejnima turističnima proizvodoma, ki temeljita na pametni vključitvi registrirane naravne (NATURA 2000, druge standardizirane oblike zaščite) in kulturne dediščine (dvorci, muzeji, stara trška jedra),
2.) razvoj RIDE&BIKE standardov (10), za objekte turistične ponudbe (gostinstvo, namestitve …),
3.) dvig zavesti ključnih akterjev o pomembnosti vrednotenja naravne in kulturne dediščine ter njene integracije v ponudbo aktivnega turizma.
Na območju Obsotelja in Kozjanskega bomo tako uredili 3 inovativna postajališča za aktivne obiskovalce območja, poskrbeli za promocijo, predstavitve na sejmih v tujini, sooblikovali standarde konjenikom in kolesarjem prijazno ponudbo, trasirali in digitalizirali nove, povezovalne konjeniške in kolesarske poti …
Čezmejni projektni pristop je v projektu potreben zaradi povezanosti specializirane turistične ponudbe, ki jo lahko ponudi destinacija. Načrtovan pristop je usmerjen v optimalno koriščenje naravnih danosti, z upoštevanjem družbeno-kulturne identitete destinacije in ustvarja pogoje za dolgoročni gospodarski razvoj. Inovativnost projekta se izraža v razvoju skupne čezmejne destinacije: oblikovan čezmejni specializiran turistični proizvod, skupni destinacijski standardi in celovita inovativna promocija.
Vrednost projekta: 875.472,55 € od tega 85 % nepovratnih sredstev iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.
Začetek projekta: 1. september 2018.
Partnerji: Zagorska razvojna agencija, Razvojna agencija Sotla, Turistička zajednica Krapinsko-zagorske županije, Turistička zajednica “Savsko-sutlanska dolina i brigi”, Razvojna agencija Kozjansko ter Javni zavod za kulturo, šport, turizem in mladinske dejavnosti Sevnica.
MEDIJI O PROJEKTU:
Radijska oddaja RADIO SI, 14. 8. 2020
Prispevek RTV Slovenija – TUKAJ.
NAČRT UPRAVLJANJA DESTINACIJE OBSOTELJE IN KOZJANSKO NACRT_UPRAVLJANJA_DESTINACIJE_RIDE&BIKE2 – končni dokument
Preverite naše zadnje novice
Izšla je nova številka Mojega spletnega priročnika, v katerem lahko izveste...
Naš projekt CRO-SI-SAFE je med finalisti izbora za Najboljši EU projekt, zato vas...
Izšla je nova številka Mojega spletnega priročnika, v katerem lahko izveste...
Projekt Eurocreative Youth, namenjen spodbujanju kulturnega turizma in podjetništva...
Obvezni piškotki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani, med katere spada tudi anonimno beleženje obiska - skladno s 157. členom ZEK-om1. Če se z njimi ne strinjate prosimo, da zapustite spletno stran.
Obvezni piškotki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani, med katere spada tudi anonimno beleženje obiska - skladno s 157. členom ZEK-om1. Če se z njimi ne strinjate prosimo, da zapustite spletno stran.
Če onemogočite ta piškotek, ne bomo mogli shraniti vaših nastavitev. To pomeni, da boste morali ob vsakem obisku te spletne strani ponovno omogočiti ali onemogočiti piškotke.
This website uses Google Analytics to collect anonymous information such as the number of visitors to the site, and the most popular pages.
Keeping this cookie enabled helps us to improve our website.
Omogočite obvezne pišotke za pravilno delovanje strani.
Obvestilo o tem katere piškotke uporablja ta spletna stran si lahko ogledate na strani piškotki.